Poljska ostvarila prvu pobjedu u istoriji evropskih prvenstava

poljska

Reprezentacija Poljske je u okviru prve utakmice na Evropskom prvenstvu u Francuskoj savladala debitanta Sjevernu Irsku rezultatom 1:0, javlja Anadolu Agency (AA).

Fudbalske reprezentacije Poljske i Sjeverne Irske otvorile su nadmetanje u “C” grupi EURO-a, a Poljaci su se golom Arkadijuša Milika u 51. minutu i prvom pobjedom na prvenstvu popeli na prvo mjesto tabele grupe “C”, u kojoj se nalaze i Njemačka te Ukrajina.

Poljska, favorit meča, dominirala je od početka utakmice, ali nije uspijevala pronaći put do mreže. Najbolju šansu u prvom poluvremenu imao je Kapustka u 39. minuti, ali je McGovern uspješno intervenisao.

U šestom minutu drugog poluvremena napadi Poljaka urodili su plodom kada je Milik savladao golmana Sjeverne Irske.

Bio je to drugi susret dana na Evropskom prvenstvu u Francuskoj koji se igrao na stadionu Allianz Riviera u Nici, a glavni sudac bio je Rumun Ovidiu Hategan.

Treći susret dana je na programu večeras od 21 sati kada aktuelni svjetski šampion Njemačka igra svoj prvi meč na EURO-u 2016 protiv Ukrajine.