Čestitali joj na dosljednosti
Mama pokazala šta je našla u torbi sina: Malo me boli srce, ali neću popustiti
![](https://fokuscdn.b-cdn.net/wp-content/uploads/2025/02/djecak-torba-x-com-1080x567.jpg)
Majka nije očekivala da će njena objava izazvati raspravu, u kojoj joj je većina čestitala na dosljednosti.
Djeca danas sve ranije izražavaju želju za vlastitim mobitelom, a roditelji se često nalaze pred dilemom i pitaju se kada je pravo vrijeme za taj korak.
Dok jedni smatraju da je pametni telefon neophodan za sigurnost i komunikaciju, drugi brinu o utjecaju ekrana na razvoj i društvene vještine.
Jedna mama svom osmogodišnjem sinu još uvijek nije spremna kupiti mobitel. Iako ga dječak silno želi, ona smatra da za to još nije spreman. Dok je nedavno u njegovoj torbi tražila balzam za usne, pronašla je crtež mobitela.
“Moje dijete nema telefon, ne dozvoljavamo mu. Maloprije tražim Labelo jer znam da ima uvijek barem dva u torbi, i nađem ovo… Malo me zabolilo srce, ali neću popustiti”, napisala je na X-u uz fotografiju telefona od papira, prenosi Index.hr.
Majka nije očekivala da će njena objava izazvati raspravu, u kojoj joj je većina čestitala na dosljednosti.
“Samo ustrajno, na dobrom ste putu”, “Ne popuštajte, načekat ćete se da dijete samo to shvati, ali poslije će vam biti jako zahvalno”, “Podržavam odluku, to je za njegovo dobro”, “Telefoni su rak za djecu”, neki su od komentara.
Moje dete nema telefon, ne dozvoljavamo mu. Malopre tražim labelo jer znam da ima uvek bar 2 u torbi i nađem ovo.. malo me srce zaboli ali neću popustiti. 🥹🥹 pic.twitter.com/mJHKUV19mY
— O Suzana Volim Te 💥 (@LjiljanaSl) January 16, 2025
Međutim, ima i onih koji smatraju da će se dječak osjećati loše ako jedini u društvu neće imati telefon.
“Djetetu treba dati telefon ne kada vi mislite da bi trebalo, već kada ga većina njegovih prijatelja ima. Imat će komplekse jer nema mobitel, a njegovi prijatelji imaju, i to će ostaviti daleko veće posljedice od vaše želje da učinite dobro svom djetetu”, poručio je majci jedan muškarac.