premijer liga bih

Agoniji Tuzlaka ne nazire se kraj, sada su jedina ekipa bez pobjede: Sloboda pala i u Gabeli

fk sloboda

NK GOŠK je prvom pobjedom u sezoni preskočio Slobodu i sada je pretposljednji, dok je Sloboda sa samo dva boda na dnu tabele

Derbi začelja premijerligaške tablice u Gabeli pripao je domaćim nogometašima. GOŠK je savladao Slobodu rezultatom 2:0 na domaćem terenu i tako pobjegao s posljednjeg mjesta na tabeli Premijer lige lige Bosne i Hercegovine.

Agoniji Tuzlaka ne nazire se kraj, uprkos što su u Gabelu stigli s novim trenerom Zlatanom Nalićem i novom upravom predvođenom Azmirom Husićem. FK Sloboda nakon ove utakmice ostaje jedina ekipa u ligi bez pobjede.

Utakmica u Gabeli počela je minutom šutnje, čime je odata počast stardalim u stravičnim poplavama koje su nedavno zadesile dijelove Bosne i Hercegovine.

gosk sloboda
Susret u Gabeli GOŠK – Sloboda počeo minutom šutnje

GOŠK je poveo golom Riada Šute u 29. minuti. To je bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku utakmice na 2:0 povisio je Martin Šroler u 67. minuti susreta.

Do kraja meča Sloboda je uspjela ostati i s igračem manje, Filip Mekić dobio crveni karton.

NK GOŠK je prvom pobjedom u sezoni preskočio Slobodu i sada je pretposljednji, dok je Sloboda sa samo dva boda na dnu tabele. U narednom kolu GOŠK gostuje Slogi u Doboju, dok Sloboda dočekuje Zrinjski.