liga nacija

Slovenija eurogolom pobijedila Kazahstan i ostala u igri za prolaz

Jan Mlakar

Slovenija se ovom pobjedom probila na drugu poziciju sa sedam bodova koliko ima i vodeća Norveška uz susret manje

U susretu četvrtog kola grupe 3, drugog razreda Lige nacija, Slovenija je na gostovanju u Almaty pred 20.000 gledatelja pobijedila Kazahstan sa 1:0 ostavši u igri za prolaz.

Pogodak odluke zabio je Jan Mlakar u 55. minuti na asistenciju Erika Janže.

Domaćin je puno bolje otvorio susret, Kazahstanci su stvorili nekoliko prilika, a najbliže golu bili su u 17. minuti kada je Abat Ajmbetov pogodio prečku.

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 55. minuti kada je Mlakar sa 20-ak metara zabio sjajan pogodak pod samu gredu domaćeg vratara Igora Šackog.

Slovenija se ovom pobjedom probila na drugu poziciju sa sedam bodova koliko ima i vodeća Norveška uz susret manje. Treća je Austrija sa četiri boda i susretom manje, a na začelju je Kazahstan koji ima samo bod u četiri kola.

Večeras od 20,45 igraju Austrija i Norveška.