ognjen laušević

Fudbaler Željezničara teško ozlijeđen u prijateljskom meču, prebačen je u bolnicu

ognjen lausevic
Ognjen Laušević

Fudbaler Željezničara Ognjen Laušević (19), doživio je danas tešku povredu na prijateljskoj utakmici protiv Stupčanice u Olovu i pred njim je po svemu sudeći duža pauza.

Laušević je u prvom poluvremenu, nakon duela s fudbalerom Stupčanice nezgodno stao, te je došlo do povrede, prenosi Sport1.

Fudbaler Željezničara je odvezen prvo u Dom zdravlja u Olovu, nakon čega je prebačen u bolnicu u Sarajevu.

Nezvanično, Laušević je doživio prelom zgloba, ali detaljni pregledi će definitivno pokazati kakva je povreda i kolika je procjena da će odsustvovati sa terena.

Remi Stupčanice i Željezničara

Gledaoci su u Olovu vidjeli solidnu fudbalsku predstavu u kojoj na kraju nije bilo pobjednika (1:1).

Željezničar je došao u vodstvo pogotkom Krpića u 20. minuti, a asistirao mu je upravo bivši fudbaler Stupčanice, Odinaka. Tim iz Olova je do poravnanja došao u 58. minuti pogotkom Mehanovića.

Željezničar se nastavlja pripremati za nastavak takmičenja u Premijer ligi Bosne i Hercegovine, a u okviru desetog kola će 20. oktobra gostovati Borcu u Banjoj Luci. Stupčanica će u okviru osmog kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine gostovati Budućnosti u Banovićima.