Veliki povratak Marina Čilića, nakon dvije godine u finalu ATP turnira

marin cilic
Marin Čilić

U finalu Čilića, u borbi za 21. trofej u karijeri, čeka Kinez Zhizhen Zhang

Hrvatski teniser Marin Čilić igrat će u finalu ATP turnira u kineskom Huangzhou nakon pobjede nad Amerikancem Brandonom Nakashimom rezultatom 2:0 u setovima (6:4, 7:6 (6)).

Čilić je slavio nakon malo više od jednog sata igre nad Nakashimin, 36. igračem svijeta i prošao u svoje 37. ATP finale u karijeri i prvo nakon dvije godine.

Marinu je pobjedu omogućio dobar servis, imao je 8 asova, te više rizika u igri jer je nanizao 30 winnera, dvostruko više od Amerikanca. Jedini “break” u meču dogodio se u devetom gemu prvog seta, kada je Čilić oduzeo Nakashimin početni udarac. U drugom setu nije bilo breaka, ali jest drame jer je Čilić spasio dvije vezane set lopte u tie-breaku, a potom završio meč sa svojom prvom meč-loptom.

Bio je ovo, između ostalog, i njihov prvi međusobni dvobj. U finalu Čilića, u borbi za 21. trofej u karijeri, čeka Kinez Zhizhen Zhang, koji je u polufinalu savladao svog sunarodnjaka Yunchaoketea Bua s 2:0 u setovima (7:6, 6:4).