Chelsea bolji od West Hama

“Plavci” u velikom derbiju deklasirali “Čekićare”

Chelsea je sada, barem privremeno, izbio na drugo mjesto na tabeli Premiershipa sa 10 bodova, koliko imaju i Arsenal i Newcastle, dok je West Ham na 14. poziciji.

Fudbaleri Chelseaja danas su u okviru petog kola Premiershipa deklasirali velike gradske rivale, ekipu West Hama rezultatom 3:0.

Tim Enza Maresce žestoko je ušao u utakmicu i poveo već u 4. minuti preko Nicolasa Jacksona, kojem je asistirao Jadon Sancho, a u 18. minuti Jackson postiže novi gol.

Tada mu je asistirao Moises Caicedo, a tačku na utakmicu Plavci su stavili već na startu drugog poluvremena.

Igrala se 47. minuta kada je Cole Palmer izašao sam pred golmana Alphonsea Areolu i matirao ga za 3:0, a ovaj put je Jackson bio u ulozi asistenta.