copa america

Suarez junak Urugvaja, odveo ih je do bronze

suarez urugvaj junak
Suarez junak Urugvaja

Urugvaj je osvojio treće mjesto na Copa Americi zahvaljujući pobjedi protiv Kanade nakon jedanaesteraca. Regularni dio završio je 2:2. Urugvajac Rodrigo Bentacur prvi je zabio u osmoj minuti, ali su Kanađani preokrenuli preko Ismaela Konéa u 22. i Jonathana Davida u 80. minuti.

Luis Suarez je izjednačio u 92. minuti i tako odveo utakmicu do penala, koje su za Kanađane promašili Koné i Alphonso Davies, a potom je Suarez zabio odlučujući, posljednji jedanaesterac za pobjedu svoje reprezentacije. Urugvajski selektor Marcelo Bielsa rekao je da je južnoamerička ekipa odigrala znatno ispod svog nivoa.

“Nije to bila sjajna predstava. Kanada je bila svježija, a moji igrači su bili umorni. Znam da je ovaj turnir došao nakon duge sezone i umor utiče na igrače, ali mislio sam da smo s obzirom na naš sastav mogli igrati malo bolje od onog što smo pokazali”, rekao je Bielsa.

Branitelj naslova Argentina i Kolumbija u Miamiju će tokom noći s nedjelja na ponedjeljak igrati finale Copa Americe.