hrvatska teniserka

Donna Vekić bila nadomak finala Wimbledona, vodila je u odlučujućem gemu

Bio je to njihov četvrti međusobni susret i treća pobjeda italijanske teniserke

Hrvatska teniserka Donna Vekić nije se uspjela plasirati u finale Wimbledona nakon što je u polufinalu trećeg Grand Slama sezone poražena od Italijanke Jasmine Paolini sa 6-2, 4-6, 6-7 (8).

Mlada 28-godišnja Osječanka je u najvećem meču karijere nažalost, izgubila nakon dva sata i 50 minuta grčevite borbe.

Vekić je povela 1:0 u setovima, Italijanka je izjednačila, da bi u trećem setu gledali pravu dramu.

Vekić je u trinaestoj igri trećeg seta povela 3:1 uz mini break, ali se Paolini vratila na 3-3. Uslijedila je grčevita borba za svaki poen, ali je Italijanka je iskoristila treću meč loptu za 10-8.

Bio je to njihov četvrti međusobni susret i treća pobjeda italijanske teniserke.

U drugom polufinalu nešto kasnije sastaju se četvrta nositeljica Kazahstanka Elena Ribakina i Čehinja Barbora Krejcikova.