svjetska bronza

Lana je blistala od sreće: Pogledajte dodjelu medalja

lana dodjela medalja sp

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar osvojila je svjetsku bronzu, a pola sata nakon utrke uručena joj je medalja.

Lana je danas osvojila bronzanu medalju na Svjetskom prvenstvu u Kataru u disciplini 200 metara delfin. Utrku je završila s vremenom 2:07.92.

“Veoma dobar osjećaj, jučer sam imala lošu utrku, sada sam pokušala plivati najbolje što mogu i ostvarila sam ovaj rezultat. Volim vas ljudi”, rekla je Lana i dodala:

“Nisam znala gdje su ostale plivačice, vidjela sam samo Korejku pored mene, ali sam plivala najbolje što mogu”.

Zlato je pripalo Britanki Lauri Stefens (Stephens) koja je briljirala od samog početka (2:07.35). Iza nje je ostala Helena Rosendahl Bah (Bach) s vremenom 2:07.44.

Nakon utrke je uslijedio trenutak ponosa za Lanu Pudar, ali i sve u Bosni i Hercegovini.

Uz zastave Velike Britanije i Danske, zaviorila se i zastava Bosne i Hercegovine.

lana pudar
Lana Pudar

Što se Lane Pudar tiče, naše plivačko čudo nastavilo je briljirati i ostvarivati vrhunske rezultate.

Lani je ovo 19. medalja na velikim takmičenjima, a prva na Svjetskom prvenstvu u seniorskoj konkurenciji.