ep u rukometu

Srbija minutu i pol prije kraja imala tri gola prednosti protiv Islanda i nije pobijedila

Rukometaši Srbije na nevjerovatan su način prosuli pobjedu protiv Islanda na otvaranju grupe C Evropskog prvenstva.

Završilo je 27:27 iako su Srbijanci minutu i pol prije kraja vodili tri razlike, a manje od minutu prije kraja imali vodstvo od dva razlike i napad.

Srbijanci taj napad nisu iskoristili, a Aron Palmarsson brzo je zabio za Island, čiji su rukometaši zatim krenuli u visoki presing kako bi pokušali natjerati Srbijance na grešku.

To su i uspjeli, Palmarsson je presjekao jedno dodavanje i zatim proslijedio loptu do Sigvaldija Bjorna Gudjonssona, koji je tri sekunde prije kraja zabio za konačnih 27:27.

Kod Islanda je najbolji bio Bjarki Mar Elisson sa sedam golova, dok je spomenuti Gudjonsson zabio jedan manje.

Srbiju je s pet pogodaka predvodio Dragan Pechmalbec, a Petar Đorđić mrežu je zatresao četiri puta. Očekuje se da će grupa C biti najizjednačenija na prvenstvu, a prvi meč je to i opravdao.

Srbija može biti zadovoljna što je uzela bod favoritu grupe, ali teško da će je to utješiti jer je bila nadomak pobjede.