premijer liga BiH

Sarajevo slavilo ubjedljivu pobjedu u jubilarnom derbiju

Sarajevo slavilo ubjedljivu pobjedu u jubilarnom derbijuSarajevo slavilo ubjedljivu pobjedu u jubilarnom derbijuSarajevo slavilo ubjedljivu pobjedu u jubilarnom derbijuSarajevo slavilo ubjedljivu pobjedu u jubilarnom derbijuSarajevo slavilo ubjedljivu pobjedu u jubilarnom derbijuSarajevo slavilo ubjedljivu pobjedu u jubilarnom derbijuSarajevo slavilo ubjedljivu pobjedu u jubilarnom derbijuSarajevo slavilo ubjedljivu pobjedu u jubilarnom derbijuSarajevo slavilo ubjedljivu pobjedu u jubilarnom derbiju

Tačku na 150. jubilarni derbi stavio je Čataković koji je u 94. minutu postigao gol za konačnih 3:0 na semaforu

Sarajevo slavilo ubjedljivu pobjedu u okviru 10. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, u 150. jubuilarnom gradskom derbiju protiv Željezničara. Bordo tim dobio je vječiti derbi 3:0, golovima Hasića, Oliveire i Čatakovića.

Dobrim dijelom utakmice bila je to prilično ravnopravna borba, ali ipak je do izražaja došao kvalitet koji Sarajevo u ovom trenutku ima u odnosu na gradskog rivala.

Sarajevo je povelo golom Ajdina Hasića u 27. minutu utakmice. Bordo tim je odigrao sjajnu akciju po lijevoj strani, Renan je ubacio, a Hasić iz drugog pokušaja pogodio za 1:0.

Renan je u sudijskoj nadoknadi prvog dijela udvostručio prednost Bordo tima nakon odlične povratne lopte Hasića s desne strane.

Željezničar je u drugom poluvremenu pokušavao smanjiti zaostatak, a najbliži tome bio je Mekić u 79. minuti koji s ivice šesnaesterca šutira tik pored gola.

U 89. minuti Čataković izlazi sam pred Muftića, ali golman Želje fenomenalno brani.

U prvoj minuti nadoknade Haračić postiže gol za Želju nakon slobodnjaka, ali pogodak je poništen zbog ofsajda.

Borac protutnjao Gabelom

premijer liga bih

Tačku na 150. jubilarni derbi stavio je Čataković koji je u 94. minutu postigao gol za konačnih 3:0.

Sarajevo se popelo na drugu poziciju, sa pet bodova manje od lidera Borca, dok su Plavi na sedmoj, sa samo četiri boda više od zone ispadanja.

Bašić: Nije bilo za 3:0

“Razočaran sam i rezultat je previsok s obzirom na dešavanja na terenu. Mislim da smo bolje ušli u utakmicu, a suhi individualni kvalitet je presudio. Mislim da nas nisu ni taktički ni trkački nadigrali. Iz tri polušanse su nam dali tri gola. Čestitam im, vrlo težak poraz. Imamo šta imamo, ne bih toliko gledao. Razočarenje je ogromno, ali borbom, htijenjem i zalaganjem nije bilo za 3:0”, rekao je trener Željezničara Nermin Bašić.

Rožman: Skidam kapu dečkima

“Moramo biti ponosni na ovaj derbi, ovo je spektakl, svi bi se divili u drugim zemljama da mogu biti prisutni ovdje. Osjetili su igrači da lopta nije išla kako treba, sadržajem nisam zadovoljan, ali smo imali dobru realizaciju pa mislim da smo zasluženo pobijedili”, rekao je trener Sarajeva Simon Rožman i pohvalio odbranu svog tima.

“Ako ne igraš fazu odbrane, ne možeš se nadati dobrom rezultatu. Htijenje je tu, ima grešaka, ali moramo proraditi na napadu. Skidam kapu dečkima, dosta je bilo pritiska sa strane, ali oni su preživjeli, daću im 48 sati da se vesele”.

tabela derbi

Sarajevo – Željezničar 3:0 (Hasić 26’, Oliveira 45+3’, Čataković 90+4’)

Stadion: Asim Ferhatović Hase (Sarajevo). Gledalaca: 21.000. Sudija: Miloš Gigović (Bosanska Gradiška). Žuti kartoni: Mekić, Galić (Željezničar).

Sarajevo: Šahinović, Radović (od 79. Duraković), Đuričković, Soldo, Beganović, Julardžija, Mustafić, Avramovski (od 74. Anđušić), Ziljkić (od 74. Kyeremeh), Hasić i Oliveira (od 88. Čataković).

Željezničar: Muftić, Jašarević (od 85. Ovčina), Cocalić, Drina, Galić, Mekić, Biber (od 71. Drljo), Štilić (od 71. AlJaber), Allyson (od 46. Ćosić), Amoah (od 85. Haračić) i Krpić.