premijer liga bih

Velež kiksao, Zrinjski bez milosti prema “davljenicima”

Bio je to Zrinjskom 24. trijumf ove sezone i stigli do brojke od 75 bodova

Sjajnu utakmicu odigrali su danas u Vrapčićima Velež i Igman, u 31. kolu Premijer lige BiH.

Vidjeli smo sjajan fudbal i kišu golova, a završilo je rezultatom 3:3. Rođeni su tako napravili kiks u borbi za Evropu, dok će ovaj bod puno značiti Konjičanima u borbi za opstanak.

Igman sada ima 34 boda, pet više od zone ispadanja i u preostala dva kola vrlo vjerovatno će im i jedna bod biti dovoljan da ostanu u ligu. Opstanak mogu osigurati već u susretu narednog kola kada im u goste stiže direktni konkurent za opstanak, ekipa Tuzla Cityja.

Golove za Velež postigli su Haskić (30. minuta), Lea'i (35.), Dejanović (45.), dok su za goste pogađali Denković (9.), Duraković (47.), Bešagić (67.)

Veležov gradski rival Zrinjski nastavio je bez milosti prema protivnicima iako je već davno postalo jasno da konkurenta za titulu više nemaju.

Zrinjski nije imao milosti ni prema Slogi iz Doboja koja se također grčevito bori za opstanak.

Plemići su na gostovanju slavili s 3:1.

Igrač utakmice bio je Mario Ćuže s dva gola (10. i 79. minuta), a treći gol je djelo Kiša u 35. minutu.

Baštić je doveo domaće u vodstvo u 2. minutu, no to je bilo sve od njega i njegove ekipe.

Bio je to Zrinjskom 24. trijumf ove sezone i stigli do brojke od 75 bodova, dok Sloga nastavlja borbu za opstanak s 34 boda. U narednom kolu Sloga ide na Pecaru.