Veliko iznenađenje u Trebinju: Leotar napunio mrežu Tuzla Cityja

uzelac

Trebinjci su ovim trijumfom izašli iz zone ispadanja

Leotar je prosto pregazio Tuzla City na stadionu Police u Trebinju, u susretu 17. kola m:tel Premijer lige BiH.

Trebinjci su na svom stadionu Police poveli već u drugoj minuti, strijelac je bio Dejan Uzelac.

Nakon toga domaći su u razmaku od tri minute postigli još dva gola, poentirao je Karić u 26. minuti, a zatim i Georgiev u 29. S rezultatom 3:0 ekipe su otišle na odmor.

Već početkom drugog poluvremena lopta se ponovo zakoprcala u mreži gostiju, strijelac je bio Čavić na asistenciju Karića. Upravo je Karić nešto kasnije mogao dodatno povećati prednost svog tima, ali zamalo je bio neprecizan.

Leotar je zatim prepustio inicijativu protivničkom timu, ali indisponirani sastav Tuzla Cityja nije mogao uraditi ništa osim da upiše na vlastiti konto četvrtu utakmicu zaredom bez pobjede. Trebinjci su, pak, ovim trijumfom izašli iz zone ispadanja.

Leotar – Tuzla City 4:0 (Uzelac 2’, Karić 26’ Georgiev 29’, Lavić 48’)

Stadion Police u Trebinju. Glavni sudija: Mateo Musa (Čapljina).

LEOTAR: Puletić, Milović, Uzelac, Đuderija, Čubrilo, Đajić, Cmiljanović, Čavić, Karić, Georgiev, Handžić.,

TUZLA CITY: Barcola, Šukilović, Hrkać, Čeliković, Karjašević, Gavrić, Karić, Kuzmanović, Eleouet, Mišić, Mešinović.

Igman i Posušje podijelili su bodove u utakmici 17. kola m:tel Premijer lige BiH odigranoj u Doboju kod Kaknja.

Gosti iz Hercegovine djelovali su konkretnije, najbolju priliku propustio je realizovati Vukoja koji se našao oči u oči s Ćemanom, ali golman Igmana je izašao kao pobjednik iz tog duela.

Domaći su dobru šansu imali u 38. minuti, nakon centaršuta Velića glavom je šutirao Bodul, ali pored gola.

Početkom drugog poluvremena zaprijetio je Kašić, ali njegov šut je završio pored gola Posušja.

Gosti su u 77. minuti tražili od arbitra Musića da dosudi penal, smatrajući da je Brković fauliran u šesnaestercu, ali to se nije dogodilo. Dvije minute kasnije Begić je u dobroj šansi nakon dodavanja Jovića, ali odbranio je Ćeman.

Nakon toga ritam meča je opao, kao da su se oba tima pomirila s remijem. Tek u posljednjim sekundama ukazala se prilika Bodulu, ali Kukić je odbranio njegov pokušaj.

Igman – Posušje 0:0

Stadion MGM Farm Arena. Glavni sudija: Admir Musić (Sarajevo).

IGMAN: Ćeman, Duraković, Velić, Dupovac, Mahmić, Bešagić, Biber, Hrelja, Kašić, Bodul, Ramić.

POSUŠJE: Kukić, Krišto, Pavlović, Dadić, Roca, Šilić, Begić, Hanuljak, Brković, Jović, Vukoja.