plivanje

Lana Pudar juniorska prvakinja Evrope i u disciplini 50 metara delfin

Lana Pudar ide na Olimpijske igre u Tokio, isplivala A normu
02.07.2021., Mostar - Lana Pudar, talentirana petnaestogodisnja plivacica koja je uspjela isplivati A normu za Olimpijske igre svoju formu pred Olimpijadu brusi na Gradskom bazenurPhoto: Denis Kapetanovic/PIXSELL

Prethodno je Mostarka postala juniorska prvakinja kontinenta u disciplini 200 metara delfin, dok je u 100 metara delfin osvojila srebro

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je zlatnu medalju na Evropskom juniorskom prvenstvu u disciplini 50 metara delfin.

Pudar je osvojila treću medalju i drugo zlato na ovogodišnjem juniorskom prvenstvu u rumunskom Otopeniju.

U disciplini 100 metara delfin osvojila je srebro, dok je jučer postala prvakinja Evrope u disciplini 200 metara delfin.

Danas je došLa do zlata nakon što je dionicu od 50 metara u stilu delfin isplivala u vremenu 26.49 sekundi.

Pudar je ranije nastupila na mediteranskim igrama, gdje se okitila zlatnim medaljama u disciplini delfin na 100 i 200 metara.