bh telecom premijer liga

“Petarda” na Koševu: Čelik teško stradao, Sarajevo na korak do titule

ahmetovic (1)

Pitanje pobjednika puleni Husrefa Musemića riješili su praktično već nakon pola sata igre kada su imali tri gola prednosti

Nogometaši Sarajeva pobijedili su večeras na Koševu ekipu Čelika s 5:0, u prvoj utakmici 30. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Izabranici trenera Husrefa Musemića upisali su 19. pobjedu u sezoni kojom su napravili još jedan korak ka osvajanju naslova prvaka Bosne i Hercegovine.

Pitanje pobjednika riješili su praktično već nakon pola sata igre kada su imali tri gola prednosti.

Domaći su poveli u 21. minuti preko Tatara, a na 2:0 povisio je Ahmetović tri minute kasnije. U 32. minuti Tatar je postigao svoj drugi pogodak za vodstvo Sarajeva od 3:0.

U drugom poluvremenu nogometaši Sarajeva još dva puta su zatresli mrežu gostiju iz Zenice. Hebibović je pogodio u 59. minuti za 4:0, a konačan rezultat postavio je Rahmanović u 63. minuti.

Sarajevo tri kola prije kraja prvenstva ima sedam bodova prednosti nad Zrinjskim koji ima utakmicu manje. U slučaju eventualnog kiksa Mostaraca u subotu, Sarajevo bi već u narednom kolu moglo osigurati titulu prvaka.

Ostali susreti 30. kola igraju se tokom vikenda.