SIRK „Bistro“ iz Tuzle pobjednik turnira u ribolovu

ribolov (5)

Pod pokroviteljstvom Općine Novi Grad Sarajevo, a u okviru 22. manifestacije „Novogradski dani 2018“ na ribarskoj stazi Lađanica, u nedjelju, 24. juna, odražn je 18. tradicionalni turnir u ribolovu.

Učestvovalo je 11 ekipa iz Općine Novi Grad Sarajevo, Ustikoline, Lukavice, Vogošće, Starog Grada, Ilidže, Tuzle i Zenice. Bila je to prilika za lijepo i ugodno druženje i lov ribe udicom na plovak.

Nakon trosatnog takmičenja i vaganja ulovljene ribe, proglašene su najbolje ekipe i pojedinci.

U ekipnom plasmanu prvo mjesto osvojila je ekipa SIRK „Bistro“ iz Tuzle, drugo mjesto pripalo je ekipi USRD „Vogošća“, a treće UGSR „Bistro“ iz Zenice, dok je četvrto mjesto osvojila ekipa SRD „Sarajevo 1906“.

Peto mjesto osvojila je ekipa SRD „Željeznica“ iz Lukavice, šesti su bili članovi ekipe Udruženja ribara Ilidža, dok je sedmo mjesto zauzela ekipa ribara iz Novog Grada Sarajevo.

U pojedinačnoj konkurenciji najuspješniji sportski ribolovci bili su: Nurija Efendić (Sarajevo), Hasan Dolovac (Vogošća) i Nadil Zahirović (Tuzla).
Najboljim ekipama i pojedincima uručeni su pehari i medalje.