beograd

Lana Pudar osma u finalu EP u disciplini 100 metara delfin

lana pudar

Druga je bila Georgia Damasioti iz Grčke, a treće mjesto je pripalo Sari Junevik dok je četvrta bila Helena Rosendal Bach

Bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je osmo mjesto u finalu utrke na 100 m delfin na Evropskom prvenstvu u Beogradu.

Osamnaesetogodišnja Mostarka dionicu je isplivala u vremenu 59.07 sekundi.

Zlatnu medalju osvojila je Belgijanka Roos Vanotterdijk (57,47), srebro Grkinja Georgia Damasioti (57,74), a bronzu Šveđanka Sara Junevik (58,06).

Najbolja bh. plivačica će u Beogradu nastupiti u svojoj najjačoj disciplini – 200 m delfin, u kojoj brani titulu evropske prvakinje koju je osvojila 2022. godine u Rimu. Kvaklifikacije su na programu u subotu od 10.15 sati, polufinalne utrke su u popodnevnom terminu, dok je finale na programu u nedjelju prije podne.